33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

ساچمه

>>

ساچمه عضو اصلی بلبرینگ می باشند که به منظور کاربرد های مختلف در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شوند. ساچمه ها در پنج نوع مختلف طراحی و تولید می شوند که شامل ساچمه گرد,ساچمه سوزنی,ساچمه مخروطی,ساچمه استوانه ای,ساچمه بشکه ای می باشند.

ساچمه بلبرینگ چیست

از مهمترین اجزای یک بلبرینگ ساچمه میباشد. ساچمه بلبرینگ به اجزای کروی شکل داخل بلبرینگ گفته میشود که متحرک  نیز هستند. جنس ساچمه بلبرینگ از فلز میباشد که میتواند بارهای وارد شده را به خوبی تحمل کند. ساچمه بلبرینگ در انواع مختلفی تولید میشود که میتوان به ساچمه بلبرینگ گرد، ساچمه بلبرینگ سوزنی، ساچمه بلبرینگ مخروطی، ساچمه بلبرینگ استوانه ای و ساچمه بلبرینگ بشکه ای اشاره نمود.

انواع ساچمه بلبرینگ

کاربرد ساچمه بلبرینگ گرد

ساچمه بلبرینگ گرد که از رایج ترین ساچمه های به کار رفته در بیشتر بلبرینگ ها میباشد همانطور که از نامش پیداست ساختار و شکل ظاهری کروی دارد و میتواند بهترین حرکت غلتشی را ایجاد کند. ساچمه بلبرینگ گرد نسبت به نوع بلبرینگ از ابعاد  و قدرت تحمل بار متفاوتی برخوردار است. مقدار تحمل بار تعریف شده برای هر نوع ساچمه گرد متفاوت است و در صورتی که فشار بیشتر از میزان تعیین شده باشد میتواند باعث له شدن و یا تغییر شکل آن شود.

ساچمه

کاربرد ساچمه بلبرینگ سوزنی

ساچمه بلبرینگ سوزنی در برخی از دستگاه ها و ماشین آلات به کار میرود. ساچمه بلبرینگ سوزنی از استحکام بالایی برخوردار است و با وزن مناسب خود میتواند منجر به کاهش وزن کلی دستگاه شود. ساچمه بلبرینگ سوزنی با فاصله ای متناسب از یکدیگر مانند ساچمه گرد قرار میگیرند اما ساختار و شکل ظاهری این نوع ساچمه کاملا با ساچمه گرد متفاوت است. ابعاد ساچمه بلبرینگ گرد نسبت به نوع کاربری بلبرینگ متفاوت است و میتواند در ابعاد بزرگ و یا کوچک باشد.

کاربرد ساچمه بلبرینگ مخروطی

نوعی از ساچمه بلبرینگ وجود دارد که به آن مخروطی گفته میشود و شکل ظاهری آن به صورت استوانه ای است. ساچمه بلبرینگ مخروطی مانند ساچمه گرد شکل کروی ندارد و به همین میزان تحمل بار و قسمت هایی که تحمل بار را بر عهده میگیرند نیز متفاوت است. بطور کلی ساچمه بلبرینگ مخروطی از تحمل بار بالایی برخوردار است و به راحتی بر اثر فشار و وزن زیاد تغییر شکل نمیدهد.

کاربرد ساچمه بلبرینگ استوانه ای

ساچمه بلبرینگ ها همواره نباید از شکل ظاهری کروی برخوردار باشند. برخی از ساچمه بلبرینگ ها وجود دارند که به شکل استوانه ای هستند و به آنها ساچمه بلبرینگ استوانه ای گفته میشود. ساچمه بلبرینگ استوانه ای در بلبرینگ هایی با همین نام به کار میروند و میتوانند بار وارد شده را تا حد زیادی تحمل کنند. ساچمه بلبرینگ استوانه ای در درون پوشش بلبرینگ قرار میگیرد و تمام  ساچمه هایی که در کنار یکدیگر قرار میگیرند به دلیل عدم استفاده از پنجره و فاصله بین خود اصکاک زیادی را ایجاد میکنند که این اصطکاک باعث میشود تا میزان خوردگی و فرسایش نیز به مراتب افزایش یابد.

ساچمه

معرفی ساچمه بلبرینگ بشکه ای

نوع دیگری از ساچمه بلبرینگ وجود دارد که به آن بشکه ای میگویند. ساچمه بلبرینگ بشکه ای همانطور که از نامش نیز پیداست از ساختاری بشکه ای شکل برخوردار است. ساچمه بلبرینگ بشکه ای برای بلبرینگ هایی که بار بالایی را تحمل میکنند و همچنین سرعت بالایی دارند مناسب میباشد. ساختار کلی این نوع ساچمه بلبرینگ شباهت زیادی با بلبرینگ استوانه ای دارد با این تفاوت که ساچمه بلبرینگهای  بشکه ای با مقداری فاصله از یکدیگر نصب میشوند. (همانطور که گفته شد ساچمه بلبرینگ های استوانه ای هیچگونه فاصله ای بین یکدیگر به دلیل عدم تعبیه پنجره ندارند و همین موضوع باعث ایجاد اصطکاک و فرسایش آنها میشود).

کاربرد ساچمه بلبرینگ

تمام ساچمه بلبرینگ های نام برده شده در بالا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند زیرا بلبرینگ همواره تحت فشار است و اگر ساچمه ها از کیفیت پایینی برخوردار باشند در مدت زمان کوتاهی بر اثر اصطکاک زیادی خورده و فرسوده خواهند شد.

جنس و همچنین مقاومت ساچمه بلبرینگ نسبت به نوع بلبرینگ متفاوت است. برخی از بلبرینگ ها مصارف صنعتی داشته، برخی دیگر در انواع ماشین آلات سبک و سنگین و برخی در دستگاه هایی که هر روزه استفاده میکنیم به کار میروند که هر یک از آنها از لحاظ تحمل بار و فشار متفاوت هستند. شرکت های سازنده ساچمه بلبرینگ همواره سعی میکنند تا تحمل بار ساچمه ها تا حد زیادی بالا باشد اما همانطور که گفته شد مقاومت ساچمه ها بستگی به نوع و کاربری بلبرینگ دارد.

ساچمه

خرید و فروش ساچمه بلبرینگ

برخی از فروشندگان ساچمه بلبرینگ با در نظر گرفتن منافع شخصی خود اقدام به عرضه و فروش ساچمه بلبرینگ از نوع بسیار بی کیفیت میکنند که همین موضوع باعث میشود تا مصرف کننده در فواصل زمانی کوتاه مجبور به تعویض ساچمه بلبرینگ شود. خرید ساچمه بلبرینگ باید از فروشگاه هایی انجام شود که بصورت تخصصی اقدام به فروش بلبرینگ و ساچمه بلبرینگ میکنند. بسیاری از فروشندگان لوازم یدکی انواع بلبرینگ را در کنار سایر قطعات  بفروش میرسانند که در واقع تخصص چندانی بر روی بلبرینگ و همچنین اجزای دیگر آن ندارند.

قیمت ساچمه بلبرینگ

قیمت بلبرینگ و ساچمه بلبرینگ در فروشگاه هایی که بصورت تخصصی در زمینه فروش بلبرینگ و ساچمه بلبرینگ فعالیت میکنند بسیار مناسب تر نیز میباشد و در واقع شما با خرید بلبرینگ و ساچمه بلبرینگ از این فروشگاه ها با یک تیر دو نشان زده اید زیرا بلبرینگ با کیفیت و قیمت مناسب را خریداری نموده اید. 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
9 / 10
از 104 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()