33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 30 بهمن 1399 در ساعت 12 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خار فنری یا خار صنعتی از جمله قطعات پر طرفدار در بین بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ به حساب می آید.در واقع هدف اگر به ساختار ساده و پر کاربرد خار فنری توجه کنیم متوجه می شویم که خار های فنری در اصل همان حلقه های فنری می باشند که با توجه به کاربرد مختلفی که دارند در دو مدل کلی خار فنری خارجی و خار فنری داخلی تقسیم می شوند.هدف از تولید خار های فنری خارجی استفاده از خار برای میله ها و خار داخلی برای استفاده در سوراخ می باشد.حال ممکن است شما هنگام خرید خار فنری کلماتی مانند خار شفت ، خار چشمی و خار صنعتی رو شنیده باشد که در واقع همان خار فنری می باشد.

خار فنری

استاندارد های خار فنری

همان طور که می دانید تمامی قطعات صنعتی هنگام تولید از استاندارد های بین المللی پیروی می کنند و محصول هر کشور یا شرکت تولید کننه ای که باشند باید بر اساس استاندارد های ببین المللی تولید شوند.خار های فنری هم از این موضوع پیروی می کنند که در این مقاله می خواهیم به برسی دو استاندارد در تولید خار فنری بپردازیم.

  1. استاندارد DIN471
  2. استاندارد DIN472

در واقع استاندارد DIN471 مربوط به خار های فنری میله و استاندارد DIN472 مربوط به خار های فنری سوراخ می باشد.

انواع خار فنری

خار های فنری مانند سایر قطعات بسته به کاربردی که دارند در انواع مختلفی تولید می شوند.در برسی انواع خار فنری می توان به خار فنری چشمی داخل ، خار فنری چشمی خارج ، خار فنری هلالی ، واشر شیم ، خار فنری RESS ، خار فنری چهار پهلو و خار فنری سه گوش DIN 6799 اشاره کرد که در ادامه به برسی ویژه گی های هر یک از انواع خار فنری می پردازیم.

خار فنری چشمی داخل

خار فنری چشمی داخل با استاندارد DIN471 با نام های مانند خار سر داخل ، خار چشمی ، خار G و خار سوراخ شناخته می شوند.این نوع خار در دو مدل خار فنری ساده و خار فنری استیل تولید می شوند.

خار فنری چشمی خارج

خار فنری چشمی خارج یا خار فنری A با نام های دیگری همچون خار شفت و خار سر بیرون شناخته می شوند.این نوع خار ها هم مانند خار های فنری چشمی داخل در دو مدل ساده و استیل تولید می شوند.

خار فنری هلالی

خار فنری هلالی با استاندارد DIN6888 از دیگر انواع خار صنعتی به حساب می آیند و در دو نوع میلیمتر و اینچ تولید می شوند.

واشر شیم

واشر شیم یا واشر تخت در واقع یک نوع خار صنعتی با استاندارد DIN988 می باشد.واشر شیم یک نوع واشر فنری ضد سایش می باشد.

خار فنری RESS

خار های فنری RESS در واقع یک نوع خار فنری گرد می باشد.

خار فنری چهار پهلو

این نوع خار های در واقع همان خار فنری تخت یا خار صنعتی می باشند.

خار فنری سه گوش

خار فنری سه گوش با استاندارد DIN 6799 در بسیاری از صنایع کاربرد فراوان دارد.

راهنمای خرید خار فنری

برای خرید خار فنری ابتدا نوع خار را مشخص بفرمایید و سپس با انتخاب ابعاد مورد نظر خار صنعتی می توانید نسبت به خرید خار صنعتی مورد نیاز خود از بازار تهران اقدام فرمایید.

10 / 10
از 2 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()