33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399 در ساعت 13 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از چالش های مصرف کننده گان انواع بلبرینگ در سراسر جهان و به ویژه ایران هنگام خرید انواع بلبرینگ این است که آیا بلبرینگی که قصد خریداری دارند اصلی و اورجینال هستند ؟ یا این که آیا می توان بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی را تشخیص داد ؟ در واقع ساده تر بگوییم خرید بلبرینگ اصلی و اورجینال یکی از مهمترین دغدغه های مصرف کننده گان انواع بیرینگ به حساب می آید.در گذشته به منظور تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی روش های مختلفی ارائه می شد که امروزه می توان گفت خیلی کاربرد چندانی ندارد که به برسی چندتا از روش های تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی می پردازیم.

روش تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی

1-بسته بندی بلبرینگ

یکی از قدیمی ترین و ساده ترین روش های تشخیص بلبرینگ های اصلی از نمونه های تقلبی بسته بندی و شکل ظاهری بلبرینگ می باشد.همان طور که می دانید شرکت های برتر تولید کننده انواع بلبرینگ در جهان به جزییات بسیاری دقت می کنند یکی از مهم ترین جزییاتی که به آن توجه می کنند بسته بندی بلبرینگ  می باشد.

( البته امروزه این مورد در تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی کاربرد ندارد چرا که بسیاری از شرکت های تولید کننده بلبرینگ بی کیفیت برای فروش محصولاتشان از بسته بندی های مشابه با بسته بندی اورجینال استفاده می کنند. )

2-نوع فونت و مدل حک شدن اطلاعات روی بلبرینگ

بسیاری از شرکت های تولید کننده بلبرینگ در جهان مانند شرکت SKF فونت منحصر به فردی برای درج اطلاعات مربوط به بلبرینگ روی آن دارند برای مثال نوع حک شدن اطلاعات در محصولات شرکت SKF با مدل حک شدن اطلاعات روی محصولات شرکت FAG با یکدیگر تفاوت دارند.

( این روش هم امروزه کاربرد چندانی ندارند چرا که حک کردن اطلاعات مختلف روی بلبرینگ بسیار ساده است و با مشاهده چند نمونه مختلف از شرکت های مختلف تولید کننده بلبرینگ به سادگی می توان نوع فونت و مدل حک شدن اطلاعات روی بلبرینگ را مشاهده کرد )

3-کشور تولید کننده بلبرینگ

یکی دیگر از روش های که در گدشته به عنوان روش تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی کاربرد داشت شرکت تولید کننده بلبرینگ بوده همان طور که می دانید شرکت های بزرگ تولید کننده بیرینگ در جهان معمولا دارای چند کارخانهتولید بلبرینگ در سراسر جهان می باشند.برای مثال شرکت Timken در کشور های مختلفی مانند آمریکا ، انگلستان ، ایتالیا و کانادا کارخانه های مختلفی دارد که هر کدام از این کارخانه ها وظیفه تولید بلبرینگ های خاصی می باشند برای درک ساده تر مثلا یک شماره فنی خاص از محصولات شرکت Timken فقط در کشور آمریکا تولید می شود پس هنگامی که شما نام کشور انگلستان رو روی این بلبرینگ دیدید به سادگی متوجه می شوید که بلبرینگ شما تقلبی است.

( این روش های که در گذشته کاربرد فراوان داشته امروزه کاربرد ندارد.یکی از دلایلی که این ورش در تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی کاربرد ندارد این است که هیچ مرجعی وجود ندارد که شما بتوانید متوجه بشید یک شماره فنی خاص از یک شرکت تولید کننده بلبرینگ ساخت کجاست و دومین دلیلی که این روش در تشخیص بلبرینگ اصلی از نمونه تقلبی کاربرد ندارد این است که تولید کننده گان بلبرینگ های تقلبی می توان نام هر کشوری را بر روی بلبرینگ حک کنند )

4- مقایسه کد روی بلبرینگ با کاتالوگ شرکت تولید کننده

در این روش برای تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی پیشنهاد می شود هنگامی که قصد خرید بلبرینگ دارید اطلاعات روی بلبرینگ را با اطلاعات ذکر شده در کاتالوگ را مقایسه کنید.

( این روش در گذشته هم کاربرد نداشته چرا که معولا اطلاعات ذکر شده روی بلبرینگ های تقلبی دقیقا همانند بلبرینگ های اصلی می باشد و تفاوتی با نمونه های اصلی ندارد )

تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی

چگونه بلبرینگ اصلی را از بلبرینگ تقلبی تشخیص بدیم ؟

همان طور که مشاهده کردید روش های مختلفی که در گذشته در تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی کاربرد فراوان داشتند در دنیای امروزه و با توجه به پیشرفت شرکت های تولید کننده بلبرینگ های تقلبی کاربرد ندارند.در واقع بلبرینگ های تقلبی امروزه شباهت بسیاری به بلبرینگ های اصلی دارند و در برخی از موارد قابل تشخیص نیستند.حال شاید بپرسید که امروزه و با توجه به پیشرفت شرکت های تولید کننده بلبرینگ های تقلبی چگونه می توانیم بلبرینگ اصلی را از بلبرینگ تقلبی تشخیص بدیم ؟ در پاسخ باید بگویم برای تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی یک روش وجود دارد یک برای شما هزینه دارد.در ادامه به برسی این روش در تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی می پردازیم.

تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی با آنالیز

امروز شرکت های مختلفی وجو دارند که می توانند یک محصول را آنالیز کننده و مواد تشکیل دهنده آن محصول را با استاندارد های بین المللی مقایسه کنند یکی از این محصولات که شما می توانید به سادگی آنالیز کنید بلبرینگ می باشد.در واقع شما می توانید برای تشخیص اصل بودن یا نبودن بلبرینگ خود از شرکت های آنالیز کننده مواد استفاده بفرمایید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()