33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399 در ساعت 13 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بوش بلبرینگ با نام های همچون چاگنت و Adapter Sleeves در صنایع مختلف شناخته می شوند.بوش های بلبرینگ از جمله قطعات وابسته به بلبرینگ ها می باشند.در واقع بوش های بلبرینگ به منظور موقعیت دهی به شفت در بیرینگ یا سفت کردن بلبرینگ هنگام نصب مورد استفاده قرار می گیرند.بوش های بلبرینگ معمولا با کد H شروع می شوند.از جمله مهمترین ویژه گی بوش های بلبرینگ می توان به ساده کردن نصب و خارج کردن بلبرینگ از روی شفت اشاره کرد.نکته قابل توجه در باره ی بوش های بلبرینگ این است که در واقع چاگنت ها معمولا به همراه یک مهره بر روی شفت قرار می گیرند که مهره هم با کد B مشخص می شود.بوش های بلبرینگ هم مانند سایر قطعات صنعتی بسته به کاربردی که دارند در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به معرفی انواع چاگنت می پردازیم.

بوش بلبرینگ

انواع بوش بلبرینگ

  1. بوش بلبرینگ کششی

  2. بوش بلبرینگ تبدیلی

چاگنت بلبرینگ

آشنایی با کد های روی بوش بلبرینگ

هر یک از اعدام و حرف های درج شده روی بوش های بلبرینگ مفهوم خاص خود را دارند که در ادامه با انواع آن آشنا می شوید.

  1. H : بوش بلبرینگ یا چاگنت بلبرینگ انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن با کد مخصوص خود شروع می شود اما حرف H در تمام آنها قرار دارد.
  2. B : حرف B در روی بوش بلبرینگ به معنای مهره چاگنت مخصوص بوش می باشد.
  3. M : حرف M معمولا در کنار حرف B قرار می گرد و کد MB را تشکیل می دهد که به معنای واشر خورشیدی در چاگنت بلبرینگ می باشد.
  4. E : حرف E از جمله جدید ترین سری های چاگنت تولید شده می باشد.

کاربرد انواع بوش بلبرینگ

بوش های بلبرینگ در بلبرینگ های خود تنظیم و رولبرینگ های بشکه ای مورد استفاده قرار می گیرند.در واقع با قرار گرفتن چاگنت و مهره مخصوص در این نوع بیرینگ ها امکان نصب و خارج کردن بلبرینگ از روی شفت را آسان می کند.

راهنمای خرید بوش بلبرینگ

نکته قابل توجه برای مصرف کننده گان هنگام خرید بوش بلبرینگ این است که حتما قبل از خرید بوش بلبرینگ به ابعاد بوش مورد نظر دقت فرمایید چرا که بوش های بلبرینگ در دو نوع با سایز های میلیمتری و اینچی تولید می شوند.پس از مشخص شدن ابعاد بوش بلبرینگ با توجه به نوع بیرینگ که دارید بوش مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

10 / 10
از 2 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()