33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 22 بهمن 1399 در ساعت 18 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اورینگ مانند بسیاری از انواع آب بند همچون کاسه نمد یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده ماشین آلات مختلف به حساب می آید.اورینگ ها همان طور که از نام آن مشخص است در واقع یک نوع آب بند ساده به شکل حرف O می باشند و همین ساختار ساده اورینگ ها باعث پر طرفدار شدن این آب بند در بسیاری از صنایع شده است.اورینگ اولین بار در سال 1936 میلادی توسط آقای نیلز و در سن 72 سالگی و در کشور دانمارک به ثبت رسید.این نوع آببند مانند بسیاری از قطعات در طول تاریخ با توجه به نیاز بشر تکامل پیدا کرده است و با توجه به نیاز های که در صنایع مختلف عام و خاص بوده به نوع امروزی خود تبدیل شده است.در واقع اورینگ ها معولا به منظور آب بندی بین دو قطعه ثابت یا متحرک مورد استفاده قرار می گیرند.حال ممکن است بگویید چرا اورینگ ها نسبت به سایر انواع آب بند پر طرفدار هستند ؟ پاسخ ساده است اولین دلیل ساختار ساده O Ring و دومین دلیل قیمت ارزان اورینگ می باشد.اکنون که با اورینگ آشنا شدید به برسی انواع اورینگ می پردازیم.

اورینگ

آشنایی با انواع اورینگ

همان طور که گفته شد در واقع اورینگ مانند بسیاری از قصعات بسته به نیاز بشر تولید شده اند.در واقع هر یک از انواع اورینگ کاربرد و ویژه گی های منحصر به فردی دارند برای درک ساده تر اورینگ های نسوز مناسب استفاده در دما های بالا می باشند و اورینگ ها NBR مناسب استفاده در صنایع عام می باشند.در ادامه به برسی انواع مختلف اورینگ می پردازیم.

انواع اورینگ

اورینگ NBR

اورینگ NBR در واقع ساده ترین و قدیمی ترین نوع اورینگ به حساب می آید.اورینگ های NBR در برابر سایش و پارگی مقاوم می باشند و کاربردی عام دارند.از جمله مهمترین ویژه گی های اورینگ های NBR قیمت آنها می باشد.قیمت اورینگ NBR نسبت به سایر انواع اورینگ ارزان تر می باشد.

اورینگ NBR

اورینگ HNBR

اورینگ های HNBR در واقع همان اورینگ های NBR هستند که نسبت به دماهای بالا هم مقاوم می باشند.حرف H در ابتدای NBR مخفف کلمه دما بال می باشد.اورینگ های HNBR نسبت به اورینگ های NBR کمی گران قیمت تر می باشد اما اختلاف قیمت چندانی با یکدیگر ندارند.

اورینگ HNBR

اورینگ وایتون VITON

اورینگ های وایتون پر مصرف ترین انواع اورینگ در میان صنایع مختلف به حساب می آید.این نوع اورینگ ها به منظور استفاده در دماهای بالا و مقاومت در برابر فشار ، روغن ، اسید ، بنزین و آب کلر دار مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت اورینگ های وایتون بسته به شرکت و کشور تولید کننده اورینگ متغییر می باشد.

اورینگ وایتون

اورینگ کالرز Kalrez

اورینگ های کالرز خاص ترین انواع اورینگ در جهان به حساب می آید.این نوع اورینگ ها در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم می باشند.

اورینگ کالرز

اورینگ EPDM

اورینگ های EPDM در برابر آب شور دریا و اوزون مقاوم می باشند.

 اورینگ EPDM

اورینگ سیلیکون Silicon

اورینگ های سیلیکونی بعد از اورینگ های وایتون یکی از پر کاربرد ترین انواع اورینگ به حساب می آید.اورینگ های سیلیکونی به دلیل بی ضرر بودن در بسیاری از صنایع همچون صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.در برسی ویژه گی های انواع اورینگ سیلیکون می توان به مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی اشاره کرد.این نوع اورینگ ها با توجه به ساختاری که دارند می توانند تا دمای 300 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار بگیرند.

اورینگ سیلیکون

اورینگ فلوروسیلیکون

اورینگ های فلوروسیلیکون در برابر بنزین مقاومت حرارتی و برودتی بالایی دارند.

اورینگ فلوروسیلیکون

اورینگ ACM & AEM

اورینگ های ACM & AEM در برابر روغن و حرارت مقاوم می باشد.

اورینگ ACM

اورینگ هایپالون و کلروپن

اورینگ های هایپالون و کلروپن در برابر انواع گاز مقاوم می باشد.

تولید اورینگ

اکنون که با انواع اورینگ آشنا شدید شاید بگویید اورینگ ها چگونه تولید می شوند ؟ یا روش ساخت اورینگ چگونه است ؟ در پاسخ باید بگوییم اورینگ ها معمولا از طریق قالب گیری تولید می شوند.در واقع اورینگ ها با استفاده از یکی از روش های قالب گیری تزریقی ، پرسی و انتقالی تولید می شوند.اورینگ ها بر اساس استاندارد های بین المللی در دو نوع اندازه  اینچی و میلیمتری تولید می شوند.

10 / 10
از 2 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()