33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع

بلبرینگ خودتنظیم

>> >>

بلبرینگ خودتنظیم به دو دسته بلبرینگ خودتنظیم یک ردیف ساچمه و بلبرینگ خودتنظیم دو ردیف ساچمه دسته بندی می شوند. بلبرینگ خودتنظیم باعث ایجاد خودتنظیمی بلبرینگ در مواقع انحراف و ناهمراستایی شافت می شوند.در صورتی که قدرت تحمل بار این نوع بلبرینگ کافی نباشد می توان از رولبرینگ های بشکه ای استفاده کرد.

بلبرینگ خودتنظیم چیست

از جمله انواع بلبرینگ که متشکل از دو ردیف ساچمه به همراه حلقه بیرونی میباشد بلبرینگ خود تنظیم میباشد. شیار ساچمه ای که بر روی بلبرینگ خود تنظیم تعبیه شده است به صورت منحنی میباشد. اما این شیارها به چه منظور بر روی بلبرینگ خود تنظیم تعبیه شده اند؟ در حقیقت شیارهایی که بر روی بلبرینگ خود تنظیم به کار رفته است قابلیت خود تنطیمی که کار کرد اصلی این نوع بلبرینگ میباشد را بوجود آورده است.

بلبرینگ خودتنظیم

قدرت تحمل بار بلبرینگ های خود تنظیم که از پسوند E برخوردار هستند از بلبرینگ های خود تنطیم استاندارد به مراتب بالاتر میباشد. بلبرینگ خود تنظیم انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

انواع بلبرینگ خودتنظیم

نوعی از بلبرینگ خود تنظیم وجود دارد که بدون کاسه نمد و یا با کاسه نمد هستند که این کاسه نمدها در دو سمت بلبرینگ تعبیه شده اند. نوع سوم بلبرینگ خود تنظیم نیز با حلقه داخلی عریض هستند که در زبان انگلیسی به آنها EXTENDED INNER RING‌ گفته میشود. بلبرینگ خود تنظیم با حلقه داخلی عریض در شافت هایی به کار برده میشوند که پرداخت آنها به دقت انجام شده باشد. شکافی که بر روی حلقه داخلی این نوع بلبرینگ به کار رفته است این قابلیت را ایجاد میکند تا یک پیچ بتواند از لغزش آن جلوگیری کند.

نوع خاصی از بلبرینگ خود تنطیم تولید شده است که از ساختار و شکل متفاوتی برخوردار است. در این نوع بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ها مقداری از سطح روی بلبرینگ بیرون زده اند که البته برای قرار دادن سایر قطعات در کنار این بلبرینگ باید دقت لازم به خرج داده شود.

بلبرینگ خودتنظیم

اجزای بلبرینگ خودتنظیم

آلیاژهایی که برای قسمت پنجره بلبرینگ خود تنظیم مورد استفاده قرار میگیرد میتواند از نوع فولادی،‌برنجی و همچنین پلی آمیدی باشد. آلیاژ های به کار رفته در بلبرینگ خود تنطیم نسبت به سری اندازه آنها تولید میشود.

برای ساخت کاسه نمد این بلبرینگ ها از پلاستیک استفاده شده است. توجه داشته باشید هر بلبرینگ که کاسه در آن به کار رفته باشد مطمئنا با گریس پر شده است. محفظه هایی که برای ساخت بلبرینگ خود تنظیم مورد استفاده قرار میگیرد محفظه های پایه دار و همچنین محفظه های فلانژی هستند. اصطکاک ایجاد شده بین بوش و شافت میتواند مقدار تحمل بار محوری بلبرینگ های خود تنظیم که بر روی بوش سوار شده اند را تعیین نماید.

بلبرینگ هایی که سوراخ داخلی آنها به صورت مخروطی شکل میباشد از روش جا زدن بخصوصی برخوردار هستند. نصب بلبرینگ خود تنظیم با سوراخ داخلی مخروطی با انطباق داخلی بر روی شافت انجام میشود. میزان تداخل انجام شده دارای دو روش مختلف معیار سنجش میباشد. کاهش لقی شعاعی بر روی محل قرار گیری بلبرینگ تعیین میشود.

بلبرینگ خودتنظیم

نصب بلبرینگ خودتنظیم

بعد از آنکه نصب با موفقیت انجام شد حلقه ای که در قسمت بیرونی قرار دارد باید به راحتی  و آزادی کامل بر روی محور چرخش کند. اما زمانی که قرار باشد حلقه را از هر طرف منحرف کنیم باید از مقداری مقاومت برخوردار باشد. نصب بلبرینگ خود تنظیم که در کلاس c3  قرار گرفته است با یکی از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت انجام میشود:

از آچار گلویی خاردار بمنظور سفت و محکم کردن مهره ای که در جلوی بلبرینگ خود تنظیم قرار گرفته است استفاده میشود. از آچار گلویی خاردار همچنین برای پیشروی بلبریگ در جای خود برای دست یابی به انطباق مورد نظر نیز استفاده میشود.

در روش نصب زاویه ای بلبرینگ کلاس c3 قبل از آنکه روند نصب شروع شود، رزوه های مهره قفلی با خمیر دی سولفید مولیبدن و یا روانکاری مشابه روغن زده میشوند.پس از آنکه به انطباق مد نظر دست پیدا کردیم مهره ها باید باز شوند و سپس با قرار دادن واشر قفلی در قسمت جلوی بلبرینگ مجددا مهره ها بسته میشوند.

بلبرینگ خودتنظیم

در خصوص نصب بلبرینگ خود تنظیم کلاس c3 نکات ضروری وجود دارد که باید به دقت رعایت شوند. زمان چرخش بلبرینگ از زمانی محسوب خواهد شد که مهره ها توسط دست سفت شوند و این سفت شدن تا جایی ادامه پیدا میکند که به جلوی بلبرینگ برسد.

زمانی که بلبرینگ بر روی شافت و همچنین بوش در حال پیشروی و بسته شدن میباشد آنقدر بلبرینگ را روی محل مورد نظر هل میدهیم تا اینکه بالاخره سفت شود. هل دادن بلبرینگ توسط آچار و مهره و با مقادیر مختلف صورت میگیرد. برای خرید بلبرینگ میتوانید فروشگاه بلبرینگ شکراللهی را که به صورت اینترنتی محصولات خود را به فروش میرساند انتخاب کنید. فروشگاه بلبرینگ شکراللهی از سابقه بالایی در زمینه فروش بلبرینگ برخوردار است و هر نوع بلبرینگی که نیاز داشته باشید از بهترین برندهای مطرح دنیا در این فروشگاه موجود میباشد.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()