info@BearingsCo.com
33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع

بلبرینگ کف گرد

>> >>

بلبرینگ کف گرد به دو دسته بلبرینگ با کف گرد یک ردیف ساچمه و بلبرینگ های کف گرد دو ردیف ساچمه دسته بندی می شوند. بلبرینگ کف گرد تنها قادر به تحمل بار محوری هستند و برای موقعیت دهی به شافت مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بلبرینگ قابل تفکیک هستند و نصب آنها ساده می باشد.

انواع بلبرینگ کف گرد

از انواع بلبرینگ که نام انگلیسی آن thrust ball bearings‌ است در انواع یک ردیفه و دو ردیفه تولید میشوند که در ادامه هر دو نوع بلبرینگ کف گرد را توضیح خواهیم داد.

بلبرینگ کف گرد یک ردیفه

بلبرینگ کف گرد یک طرفه تنها برای تحمل بار  و موقعیت دهی محوری شافت از یک سو مناسب میباشد و نباید به این نوع بلبرینگ ها هیچگونه بار شعاعی وارد شود.

 اجزایی که بلبرینگ کف گرد را تشکیل داده اند عبارتند از واشر شافت که با واشر ساچمه همراه است، قفسه بهمراه ساچمه و یک واشر محفظه با شیار ساچمه. نوع واشر محفظه ای که در بلبرییگ های کف گرد به کار میرود نسبت به نوع نیاز متغیر میباشند. واشر های محافظ به کار رفته در این بلبرینگ از نوع تخت، مسطح و همچنین قوسی میباشند. بلبرینگ کف گرد از یک قابلیت بسیار مناسب یعنی تفکیک شدن برخوردار است که همین موضوع باعث شده تا نصب آن به مراتب راحت تر صورت گیرد.

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه

بلبرینگ کف گرد دو ردیفه بر خلاف نوع یک طرفه از قابلیت تحمل بار محوری و همچنین موقعیت دهی محوری شافت از هر دو طرف برخوردار هستند. در بلبرینگ های یک طرفه امکان تحمیل بار شعاعی وجود دارد اما در این نوع بلبرینگ امکان تحمیل بار شعاعی وجود ندارد.  از اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ کف گرد دو ردیفه باید به واشر شافت به همراه دو شیار ساچمه که در دو طرف آن واقع شده است، دو سری قفسه و ساچمه و همچنین واشر محفظه اشاره نمود. بلبرینگ کف گرد دو ردیفه نیز مانند نوع یک ردیفه از قابلیت تفکیک پذیری برخوردار است.

قفسه های به کار رفته در انواع بلبرینگ کف گرد دو طرفه از جنس فولاد و برنج میباشد.

جنس بلبرینگ کف گرد

به طور کلی جنس بلبرینگ کف گرد به شرح زیر میباشد

  • قفسه از جنس فولاد پرش شده.
  • قفسه از جنس برنج ماشین کاری شده.
  • قفسه از جنس فولاد ماشین کاری شده.

پسوندهای بلبرینگ کف گرد

پسوند هایی که برای بلبرینگ های کف گرد به کار میروند:

  • پسوند f: قفسه بلبرینگ از جنس فولاد ماشین کاری شده.
  • پسوند m: قفسه بلبرینگ از جنس برنج ماشین کاری شده.
  • پسوند p5: دقت کارکرد و دقت ابعاد مطابق با کلاس استاندارد ۵.
  • پسوند p6: دقت کارکرد و دقت ابعاد بهتر از حالت استاندارد مطابق با کلاس استاندارد ۶.

بلبرینگ کف گرد

یکی از نکات بسیار مهمی که در استفاده از بلبرینگ کف گرد باید مورد توجه قرار گیرد روغن کاری  این نوع بلبرینگ در سرعت بالا میباشد. این نوع بلبرینگ ها به طور کلی  از دو واشر برای راهگاه خود بهره میبرند که در نتیجه ساچمه به کار رفته در درون آنها میغلتد. بلبرینگ کف گرد به دلیل همین مشخصات میتوانند برای عملکرد در سرعت های بالا و همچنین بارهای کمتر به کار گرفته شوند.

بار حداقل یا minimum load

برای اینکه ساچمه ها بر روی شیار سر نخورند، بلبرینگ همواره باید تحت بر قرار باشد و برای بدست آوردن این بار نیز باید از رابطه زیر استفاده نمود:

بار حداقل محوری، Fam=N
ضریب بار حداقل (N)، که در جداول مشخصات بلبرینگ داده می شود A=
سرعت دورانی، n=r/min

در صورتیکه وزن قطعات قرار گرفته در مجاورت بلبرینگ و همچنین نیروهای خارجی به مقداری که در بالا ذکر شده نرسد باید از روش های دیگر همچون فنر این بار بر  بلبرینگ اعمال گردد.

بار دینامیکی معادل بر بلبرینگ Equivalent dynamic bearing load
Faنیروی محوری است P=Fa
بار استاتیکی معادل بر بلبرینگ Equivalent static bearing load
Faنیروی محوری است Po=Fa

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()