33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع

بلبرینگ تماس زاویه ای

>> >>

بلبرینگ تماس زاویه ای به دو دسته بلبرینگ های تماس زاویه ای یک ردیف ساچمه و بلبرینگ های تماس زاویه ای دو ردیف ساچمه دسته بندی می شوند. در بلبرینگ تماس زاویه ای حلقه داخلی و خارجی بلبرینگ نسبت به یکدیگر زاویه ای می سازند که امکان تحمل بار شعاعی و بار محوری را به صورت همزمان فراهم می سازند. این نوع بلبرینگ قادر به تحمل بار شعاعی سنگین و بار محوری از دو جهت هستند.

به طور کلی با افزایش زاویه تماس در بلبرینگ ها میزان تحمل بار نیز به همان نسبت افزایش می یابد. تحمل بارهای محوری و شعاعی وارد شده به این نوع بلبرینگ ها از طریق زاویه ای که حلقه های داخلی و بیرونی ایجاد میکنند افزایش می یابد. افزایش زاویه تماس در این بلبرینگ ها باعث میشود تا قدرت تحمل بار محوری نیز افزایش یابد.

بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای در انواع مختلفی تولید و عرضه میشود

بلبرینگ های تماس زاویه ای یک ردیفه، دو ردیفه و چهار نقطه تماس از انواع بلبرینگ های تماس زاویه ای هستند.

بلبرینگ تماس زاویه ای یک ردیفه

این نوع بلبرینگ قادر است تا بارهای وارد شده که بصورت شعاعی و محوری میباشند را در یک جهت متحمل شود. نیروی شعاعی که بر روی بلبرینگ وارد می آید یک نیروی محوری را به وجود می آورد که این نیرو باید به نحوی مهار شود. همین موضوع صورت میگیرد.

بلبرینگ های تماس زاویه ای نیز در دو نوع تولید میشوند

اولین نوع آن از بلبرینگ هایی است که بصورت تکی در موقعیت مورد نظر قرار میگیرد.

نوع دوم از بلبرینگ هایی میباشند که بصورت دوتایی به کار میروند و نوع بزرگی از بلبرینگ ها محسوب میشوند. اگر امکان قرار دادن دو بلبرینگ در یک موقعیت به دلیل محور موقعیت دهی محور شافت وجود نداشته باشد و همچنین برای وارد کردن بار یک بلبرینگ کافی نباشد از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت استفاده خواهد شد. استفاده از روش پشت سر هم که در این روش تحمل بار تنها در یک سمت و توسط دو بلبرینگ انجام میشود.

بلبرینگ تماس زاویه ای

بکارگیری از روش روبرو برای تحمل باز ار دو بلبرینگ که هر بلبرینگ تحمل بار یک سمت را عهده دار خواهد شد. در روش پشت به پشت نیز تحمل بار  بواسطه یک بلبرینگ و  از هر دو سمت انجام خواهد شد. این حالت از استحکام بیشتری نسبت به سایر روش ها برخوردار است.

ترتیب قرار دهی بلبرینگ ها

نحوه بکارگیری بلبرینگ های تماس زاویه ای به گونه ای است که باید دو عدد بلبرینگ همزمان به کار روند. جفت شدن این بلبرینگ بسیار مهم است و جفت کردن اشتباه ممکن است باعث ایجاد لقی شود.

در صورتیکه تنظیم و جفت کردن به درستی انجام شود عملکرد آن بهبود خواهد یافت. یکی از مشکلاتی که لقی میتواند ایجاد کند عدم توانایی تحمل بار توسط بلبرینگ میباشد. همچنین اصکاک و گرمای زیادی نیز به دلیل عدم تحمل بار ایجاد خواهد شد. این نکته را باید به یاد داشته باشید که باید از رابطه Fa / Fr≥ 1 برای تماس زاویه ای استفاده شود تا بلبرینگ بتواند کارکرد مناسب خود را داشته باشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه

بلبرینگ تماس زاویه ای دو ردیفه از لحاظ شکل ظاهری مانند بلبرینگ تک ردیفه میباشد که البته نحوه قرار گیری آنها به صورت پشت به پشت میباشد. البته یک تفاوت کوچک دیگر میان این بلبرینگ و بلبرینگ تک ردیفه وجود دارد که آن هم پهنای کمتر بلبرینگ تماس زاویه ای میباشد.

بلبرینگ با چهار نقطه تماس

نحوه عملکرد این نوع بلبرینگ که از انواع بلبرینگ های تماس زاویه ای محسوب میشود به گونه ای است که میتواند بار محوری وارد شده به بلبرینگ را از دو جهت تحمل کند. فضایی که برای نصب بلبرینگ با چهار نقطه تماس نیاز است بسیار کمتر از فضای بلبرینگ های تماس زاویه ای تک ردیفه میباشد

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()