33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع

بلبرینگ شیار عمیق

>> >>

بلبرینگ شیار عمیق به دو دسته بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیف ساچمه و بلبرینگ های شیار عمیق دو ردیف ساچمه دسته بندی می شوند.بلبرینگ شیار عمیق قادر به تحمل بار شعاعی و بار محوری از هر دو سمت بلبرینگ هستند به همین دلیل هنگام جا زدن آنها نباید بلبرینگ را گرم کرد.بلبرینگ های شیار عمیق معمولا دارای کاسه نمد های فلزی و پلاستیکی در یک یا دو  طرف بلبرینگ هستند.در مواقعی که قدرت تحمل بار وارد شده به بلبرینگ کافی نباشد از بلبرینگ شیار عمیق با دو ردیف ساچمه استفاده می شود.

کاسه نمد فلزی

از جمله عواملی که باعث افزایش سرعت دورانی و همچنین افت کیفیت آب بندی در بلبرینگ میگردد فاصله ای است که بین کاسه نمد و حلقه داخلی ایجاد میشود میباشد. اگر فاصله بین کاسه نمد و حلقه داخلی کم باشد مطمئنا سرعت دورانی بلبرینگ کم میشود. از جمله بلبرینگ هایی که دامنه استفاده از آنها بسیار وسیع تر از سایر انواع بلبرینگ میباشد بلبرینگ شیار عمیق است. از عواملی که باعث شده تا بلبرینگ شیار عمیق کاربرد فراوانی داشته باشد میتوان به طراحی ساده و قدرت بالای کارکرد آنها در حد اکثر سرعت اشاره نمود. بلبرینگ شیار عمیق انواع مختلفی دارد که از انواع آن باید بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه، بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه و یک ردیفه با شیار ساچمه را نام برد. در ادامه به بررسی و شرح  مختصری از انواع بلبرینگ شیار عمیق خواهیم پرداخت.

بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه از شیارهایی که برای ساچمه در نظر گرفته شده اند عمیق هستند و ساچمه و شیار از لحاظ هندسی با یکدیگر تطابق کامل دارند. تطابق هندسی ساچمه و شیار باعث شده تا این نوع بلبرینگ بتواند بار شعاعی و محوری را به خوبی تحمل کند.

نوعی از بلبرینگ شیار عمیق وجود دارد که در دو طرف آنها کاسه نمد به کار رفته  و داخل آن نیز با گریس پر شده است. برای جا زدن این نوع بلبرینگ شیار عمیق به هیچ وجه نباید از حرارت برای جا زدن استفاده نمود. معمولا حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد از فضای داخلی انواع بلبرینگ معمولی را گریس تشکیل داده است که در بلبرینگ های معمولی کاسه نمدها با حلقه داخلی فاصله دارند و زمانی این نوع بلبرینگ مورد استفاده قرار میگیرند، که حلقه داخلی امکان چرخش داشته باشد.

نوعی از کاسه نمد که با پسوند z2 مشخص شده است اصطحکاک کمی را بوجود می آورد و از یک واشر از جنس فلز و همچنین لاستیک مصنوعی تشکیل شده است. فاصله کمی که بین حلقه داخلی و کاسه نمد وجود دارد باعث شده تا آب بندی به شیوه مطلوبی انجام شود. این نوع کاسه نمد میتواند در دمایی ما بین ۴۰ در جه سانتیگراد  زیر صفر تا ۱۲۰ درجه بالای صفر کار کند.

بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ شیار عمیق دو تایی

در برخی مواقع ممکن است که یک بلبرینگ از قدرت تحمل خوبی برخوردار نباشد که در این صورت از دو بلبرینگ شیار عمیق استفاده میشود. این دو بلبرینگ شیار عمیق در هنگام ساخت به گونه ای در کنار یکدیگر قرار میگیرند و مطابقت داده میشوند که بعد از نصب نیازی به استفاده از حلقه های فاصله گذار نباشد. سه حالت مختلف برای قرار گرفتن بلبرینگ شیار عمیق در کنار یکدیگر نسبت به کاربرد آنها وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

در یک حالت که به حالت پشت سر هم معروف است بار محوری تنها  از یک سمت وارد میشود. در حالت پشت به پشت نیز بار از هر دو سمت بر خلاف حالت اول وارد میشود. حالت پشت به پشت از استحکام بسیار زیادی برخوردار است و میتواند بارهای تحمیل شده را به خوبی تحمل کند. حالت سوم نیز به روبرو معروف که نحوه عملکرد آن همانند حالت پشت به پشت است با این تفاوت که این حالت از استحکام بیشتری برخوردار است. میزان ناهمراستی های شافت در بلبرینگ شیار عمیق محدود است و میتوان به مقدار ۲ الی ۱۰ دقیقه اشاره نمود. این میزان در بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه به حد اکثر دو دقیقه میرسد که زمان مطلوبی محسوب میشود.

بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ شیار عمیق با شیار ساچمه خور

تعداد ساچمه هایی که در بلبرینگ شیار عمیق ساچمه خور به کار رفته است از ساچمه های به کار رفته در بلبرینگ شیار عمیق معمولی بیشتر میباشد. دراین نوع بلبرینگ شیار عمیق حلقه های این امکان را پیدا کرده اند تا بتوان ساچمه هایی را به آنها اضافه کرد. این نوع بلبرینگ از سرعت کمتری نسبت به بلبرینگ شیار عمیق معمولی نیز برخوردار هستند.

از کاسه نمد های فلزی نیز برای ساخت این نوع بلبرینگ استفاده میشود و انواع بلبرینگ شیار عمیق که در ساخت آنها در هر دو طرف کاسه نمد استفاده شده باشد برای قسمت داخلی آنها گریس به کار میرود. میزان ناهمراستی های مجاز شاف در این نوع بلبرینگ از ۲ الی ۵ دقیقه میباشد. اگر میزان ناهمراستی از این میزان عبور کند باعث کاهش عمر بلبرینگ خواهد شد که البته با تولید صدا نیز همراه است.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()