33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 14 فروردین 1399 در ساعت 0 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بار های اعمال شونده بر یک بیرینگ مطابق قوانین علم مکانیک قابل محاسبه هستند و این در صورتیست که نیروهای خارجی نظیر نیروهای سیستم ها انتقال قدرت یا اینرسی و غیره از قبل معلوم و یا قابل محاسبه باشند.جهت سهولت در محاسبه شافت به عنوان یک میله صلب متکی بر یک تکیه گاه بدون ممان در نظر گرفته شده و نیز از تغییر شکل های الاستیکی در انواع بلبرینگ و سایر اجزا ماشین صرف نظر می شود.

محاسبه بار های دینامیکی بر بیرینگ

بار دینامیکی معادل

در صورتیکه بار محاسبه شده F که بر بلبرینگ اعمال می شود از نظر جهت و مقدار یکسان و یکنواخت باشد و در مورد بیرینگ های شعاعی فقط شعاعی و در بیرینگ های کف گرد بار فقط در امتداد محوری اعمال می شود می توان F را به جای P یعنی بار دینامیکی معادل قرار داد.در صورتیکه هرکدان از موارد فوق الذکر نقص شود نخست باید بار دینامیکی معادل را محاسبه کرد.

بار ثابت بر بیرینگ

در اگثر موارد اعمال بار به بیرینگ بصورت یکنواخت و به صورت خالص شعاعی یا محوری نیست.بیرینگ های شعاعی همیشه علاوه بر بار شعاعی بار های محوری را نیز متحمل می شوند.

بار ثابت

در بسیاری از موارد اندازه باری که بر بلبرینگ اعمال می شود متغیر است لذا در این حالت بایدیک بار متوسط Fm را در نظر گرفت.

بار حداقل لازم

یک بیرینگ جهت یک عملکرد رضایت بخش همواره باید تحت یک بار حداقل قرار داشته باشد.این مقدار در رولبرینگ ها باید 0.02 بار دینامیکی مبنا و در مورد بلبرینگ ها 0.01 بار دینامیکی مبنا باشد.اهمیت بار حداقل در شتاب های بالا و وقتی به سرع 75 درصد نرخ سرعت قید شده در جداول بیرینگ ها می رسد افزوده می شود.

10 / 10
از 40 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()