33924163 - 021
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 14 فروردین 1399 در ساعت 0 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هر یک از حالات زیر اندازه بیرینگ باید به جای استفاده از معادله طول عمر بر اساس ظرفیت تحمل بار استاتیکی آن تعیین نمود.

  1. بیرینگ در حالت سکون بوده و تحت بار های ثابت یا ضربه ای باشد.
  2. بیرینگ تحت بار به آهستگی نوسان کند.
  3. بیرینگ چرخش کم داشته باشد و علاوه بر بار نرمال در معرض بار ضربه ای در قسمتی از دوران خود باشد.

در این روش ها علاوه بر مسئله بار خستگی تغییر شکل اجزا بیرینگ تحت بار نیز در نظر گرفته می شود.لذا جهت کارکرد آرام و بدون ارتعاش با گشتاور اصطکاکی ثابت و اصطکاک شروع حرکت پایین اندازه بلبرینگ در هریک از حالات فوق الذکر باید بر اساس ظرفیت تحمل بار استاتیکی تعیین شود.

کنترل ظرفیت تحمل بار استاتیکی

در مواقعیکه بیرینگ تحت بار دینامیکی بوده و اندازه آن با روش طول عمر تعیین می شود اگر بار استاتیکی معادل مشخص باشد بهتر است از این رابطه SO=CO/PO کنترل شود.در صورتیکه مقدار SO بدست آمده از رابطه فوق الذکر کمتر از مقادیر قید  شده در جداول باشد باید بیرینگی با ظرفیت تحمل بار استاتیکی بالاتر انتخاب کرد.

روشهای محاسباتی پیشرفته

روشهای کامپیوتری ابداع شده است که می توان با آن طول عمر بیرینگ راخیلی دقیق تر محاسبه کرد.فرمولهایی که تاکنون در باره آنها صحبت شد با در نظر گرفتن یک سری فرضیات به گونه ای ساده شده اند که محاسبات با روشهای معمول امکان پذیر باشد اما در روش کامپوتری حتیاجی به این ساده سازی نبوده و می توان عوامل موثر دیگر در طول عمر بیرینگ از جمله لقی و بار اولیه و ناهمراستایی و خمش شافت و تغییر شکل محفظه را نیز در نظر گرفت.جهت استفاده از این روش ها می بایست با کارخانجات سازنده بیرینگ مشورت نمود.

انتخاب اندازه بیرینگ با بار استاتیکی

10 / 10
از 40 کاربر

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()