33924163 - 021
سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
اندازه
قطر داخلی (میلی متر) :
قطر خارجی (میلی متر) :
ارتفاع (میلی متر) :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع

بیرینگ

>>

بلبرینگ ها در چهار نوع مختلف به منظور کاربرد های متفاوت طراحی و تولید می شوند که شامل بلبرینگ های شیار عمیق,تماس زاویه ای,کف گرد,خودتنظیم می شوند.

بیرینگ چیست

یکی از قطعاتی که در خودرو ها و ماشین آلات سنگین و همچنین صنعتی کاربرد فراوانی دارد و از سایش بین دو قطعه جلوگیری به عمل می آورد بیرینگ میباشد. بیرینگ دارای یک سری اطلاعات و ویژگی های کلی میباشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود. اولین مشخصه یک بیرینگ ابعاد آن میباشد. ابعاد بیرینگ به دلیل اینکه تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان توجه خاصی به قیمت، سهولت در تعویض و کیفیت آن دارند متفاوت میباشد. تنها یک موسسه در جهان وجود دارد که ابعاد بیرینگ را تعیین میکند که این موسسه نیز ISO میباشد.

انواع بیرینگ

بیرینگ شعاعی

نوعی از بیرینگ با نام بیرینگ های شعاعی وجود دارند که قطر خارجی آنها مطابق با سری ۴،۳،۲،۱،۰،۹،۸،۷ قرار داده میشوند و همچنین برای هر کدام از سری قطرهای نام برده شده یک سری بمنظور اندازه پهنای بیرینگ اختصاص داده میشود.

بیرینگ آر

نوعی از بلبرینگ با نام بیرینگ ار نوع مقاوم در برابر خوردگی وجود دارد که فولاد به کار رفته در آن از نوع فولاد های ضد زنگ کرومی میباشد.

بیرینگ

بر روی تمامی بیرینگ هایی که تا کنون تولید شده اند ابعادی درج شده است که در حقیقت بلبرینگ توسط این شماره ها شناخته میشوند. این شماره ها از مجموع ۵ عدد تشکیل شده اند که البته حروفی نیز با این اعداد همراه خواهند بود.

نوع برینگ را شماره اول تعیین خواهد نمود. بطور مثال اگر عدد ۳ به عنوان شماره اول بر روی بیرینگ درج شده باشد به معنای این است که بیرینگ از نوع مخروطی بوده و همچنین اگر عدد ۶ درج شده باشد به این معنی است که بیرینگ از نوع شیار عمیق میباشد.

رقم دوم درج شده بر روی بیرینگ نشان دهنده پهنا و یا ارتفاع آن است. در بیرینگ شعاعی نشان دهنده پهنا و در بیرینگ کف گرد نشان دهنده ارتفاع میباشدو البته این اعداد کاملا مطابق با استانداردی است که موسسه ISO‌ آنرا تعریف و تعیین نموده است.

بیرینگ

قطر بیرونی بیرینگ توسط شماره سوم درج شده بر روی آن مشخص میشود. این رقم نیز توسط موسسه استاندارد Iso تعیین میشود.

دو رقم آخر که در جایگاه ۴ و ۵ قرار میگیرند با حاصل ضربی که با عدد ۵ بوجود می آورند نشان دهنده قطر داخلی بیرینگ بر حسب mm هستند.

تلورانس بیرینگ

تلورانس بیرینگ:  کارکرد و همچنین دقت ابعاد بیرینگ به صورت استاندارد در نظر گرفته شده اند. برای انواع بلبرینگ از کلاس نرمال ۰ و یا کلاس تلورانس دقیق تر ۵ و ۶ در نظر گرفته شده است. هر یک از این کلاس ها با ترکیب عدد و حروف بصورت p5 و p6 نشان داده میشوند. اگر بخواهیم به کلاس های دقیق تر تلورانس نیز اشاره نماییم میتوانیم کلاسهای PA9B، PA9A، UP، SP، P4A‌ را نام ببریم. برای پی بردن به تلورانس های هر بیرینگ میتوان به اطلاعات فنی هر یک از بیرینگ ها که بصورت پسوند درج شده اند رجوع نمود.

بیرینگ

جنس بیرینگ

جنس بیرینگ ها نیز متفاوت میباشد و در واقع این جنس اجزای بیرینگ ها هستند که کارکرد و ضریب اطمینان آنها را مشخص مینماید. از مهمترین اجزای به کار رفته در ساخت بیرینگ حلقه ها و اجزای غلتشی میباشندکه جنس این اجز از فولاد است. فولادی که در ساخت اجزای غلتشی و حلقه ها مورد استفاده قرار میگیرند از نوع بسیار مقاوم هستند و از میزان سایش و همچنین خستگی بسیار بالایی برخوردار میباشند. از جمله فولاد هایی که برای ساخت اجزای غلتشی و حلقه ها در یک بیرینگ مورد استفاده قرار میگیرند میتوان به موارد  زیر اشاره نمود:

نوعی از فولاد با نام فولاد سخت کاری عمقی شده وجود دارد که از ۱ درصد کربن و همچنین ۱.۵ درصد کروم تشکیل شده اند.

فولاد سخت کاری سطحی شده از کروم نیکل و یا کروم منگنز تشکیل شده اند و و مقدار کربنی که در آنها به کار رفته است نیز ۰.۱۵ درصد میباشد.

بیرینگ

فولادی که در بیرینگ مقاوم در برابر حرارت به کار رفته است میتوانند دمای مثبت ۱۲۵ درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کنند. اگر قرار بر استفاده از این بیرینگ ها در دمای بالاتر باشد نیز باید تحت عملیات حرارتی قرار گیرد تا بتواند در دمای بالا به خوبی دوام بیاورد.

قفسه ها از دیگر اجرای به کار رفته در یک بیرینگ هستند که جنس این قفسه ها نیز متفاوت میباشد. نوعی از قفسه با نام قفسه های پلی آمیدی وجود دارد که در ساخت بلبرینگ خود تنظیم با ابعاد کوچک و متوسط مورد استفاده قرار میگیرد. قفسه هایی که از جنس فولاد میباشند در ساخت بلبرینگ شیار عمیق، بشکه ای و همچنین مخروطی کار برد دارند. در آخر نیر قفسه هایی از جنس برنج برای ساخت بلبرینگ های در رده متوسط و کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()